Relax


Uvolněte se a relaxujte - zde jsou naše tipy v okolí.

Relax


Čím je Slovácko jedinečné?

Pestrostí nabízených zážitků a vlídnou pohostinností. Nechejte se zlákat vínem, folklórem, památkami, krásami přírody a domácími lahůdkami. Přijeďte a postaráme se o Vás.


Přírodní park

 • barvy-podzimu.jpg
 • 0112.jpg
 • IMG_8583.jpg

 Pohoří Chřiby


 GPS 49°5'15.257"N, 17°20'17.760"E


  0,5 km, 5 min  


Hned za rekreačním domem se zvedá pohoří Chřiby. 


Přírodní park Chřiby, lidově Buchlovské hory, je nevelké zalesněné pohoří v samém středu Moravy, táhnoucí se mezi Kyjovem a Otrokovicemi – odděluje od sebe národopisné oblasti Hanou (sever) a Slovácko (jih). Pro území jsou typické rozlehlé bukové lesy, staré hrady a jejich zříceniny, bizarní pískovcové skály, mystická hradiště a památky z dob Velkomoravské říše. V podhůří se pěstuje vinná réva; ve vinicích a polích je možné navštívit dobové větrné mlýny a rozhledny s krásným výhledem na chřibské kopce. 
Fotogenická krajina

 • DSC5123w-L.jpg
 • 16-624x416.jpg
 • browko-krzysztof-brother-1402600.jpg

  Moravské Toskánsko


  západně a jihozápadně od Kyjova


  8 km, 13 min 


Silně zvlněná krajina zabírá několik desítek kilometrů čtverečních západně a jihozápadně od Kyjova mezi Svatobořicemi a Šardicemi.


Fotografové z celého světa žasnou. Novým divem se pro ně stala pole u Kyjova na jihu Moravy. 

Normálně byste uprostřed polí čekali, že potkáte tak maximálně traktor a místní farmáře. V polích u jihomoravského Kyjova to je jinak. Na pěšinách a úzkých asfaltkách tam potkáváte Indy, Japonce, Číňany, Poláky, Slovince, a spousty dalších cizinců, obtěžkaných stativy a nejmodernější fotografickou technikou. Vítejte v kraji, který se pomalu, ale jistě začíná řadit k novodobým divům světa.

Třeba jeden z nejznámějších cestovatelských magazínů světa, Conde Nast Traveller, jihomoravská pole v posledních letech řadí na tradiční seznam 50 nejkrásnějších míst světa. Jihomoravská pole tam figurují mezi takovými turistickými ikonami, jako jsou třeba pyramidy v egyptské Gíze, italské Benátky, levandulová pole v Provence nebo národní park Serengeti v Tanzanii. A tady už samozřejmě nejde o tipy pro fotografy, ale pro běžné turisty.


Název Moravské Toskánsko vznikl proto, že místní krajina trochu připomíná skutečné Toskánsko v Itálii. Ve skutečnosti to ale není tak úplná pravda. Zatímco v Toskánsku jsou opravdové kopce, tady jde spíš o terénní vlny. Celá krajina trochu připomíná mořské vlnobití. A na mnohem menším prostoru se dá najít mnohem více různých fotografických motivů než v Toskánsku.


Koupání

Rybaření

 • vodni-nadrz-brezina-s-cistou-vodou-z-chribu-4644-.jpeg
 • full_6da3af_f_normalFile1-pic0012.jpg
 • blogPhotos-FSw8HqxYNxCkCR8fH-18018866[1].jpg

  Přehrada Březina - přírodní koupání 

 

 GPS 49°3'38.88"N 17°14'14.94"E 

 

  8 km, 12 min  

 

Jeďte přes Vřesovice směrem do Osvětiman. Ve 3/4 cesty je po levé straně odbočka na polní cestu která vede do údolí k přírodnímu parkovišti, kde můžete zaparkovat. Dále sejdete pěšky k přehradě.

 

Leží v malebně zahloubeném údolí Klimentského potoka, převážná část vodní hladiny je obklopena hvozdem a připomíná spíše krásné lesní jezero. Koupání je zde povoleno na vlastní nebezpečí, ke slunění slouží krásné malé travnaté pláže hlavně na jeho levém břehu. Tato nádrž je i velmi oblíbeným rybářským místem.


Koupání

Rybaření

 • lrg_4.7.2015zkorycandomedlovic219.jpg
 • f1.jpg
 • lrg_4.7.2015zkorycandomedlovic226.jpg

  Klimentský rybník - přírodní koupání


 GPS 49°6'26.93" N, 17°18'39.09" E


  29 km, 35 min


Jeďte přes Vřesovice směrem do Koryčan kde hned za Vřesovicemi je vpravo odbočka do dětského tábora kde odbočíte doprava a přijedete k rybníku.


Na sever od Vřesovic se nachází rekreační areál s Klimentským rybníkem. Klimentský rybník má rozměry 130 x 50 metrů a slouží už od roku 1946, kdy byl zbudován, jako oblíbené přírodní koupaliště.


Koupání

Plážový volejbal

 • 53343fbf5ac104.724317550.jpg
 • Letecký snímek.jpg
 • koupalistekorycany_1.jpg

  Koupaliště Koryčany

 

 č.p. 936, Koryčany, 768 05

 

  20 km, 29 min 

 

Jeďte přes Vřesovice směrem do Koryčan. V Koryčanech odbočte doprava směrem k autokempu vedle kterého se nachází koupaliště. 

  

Čistou přírodní vodu, spoustu atrakcí pro děti, rozumné ceny a širokou nabídku občerstvení nabízí nově zrekonstruované koupaliště v podhůří Chřibů v Koryčanech.

V areálu se nachází velký 50 metrový bazén, malý dětský bazén, tři beachvolejbalové kurty s bílým pískem, kryté restaurační posezení pod pergolou, velké vlastní parkoviště.


Koupání

Volejbal

 • uhrice_10.jpg
 • uhrice_04.jpg
 • uploadtemp405969458.jpg.big.jpg

  Aquapark Uhřice

 

 Uhřice, 696 34 Žarošice

 

  27 km, 31 min 

 

Po příjezdu do Uhřic odbočte doprava, areál aquaparku je situován na severním konci vesnice.

 

Aquapark v Uhřicích je to pravé místo, kde trávit s rodinou nebo přáteli horké letní dny !

Aquapark vás překvapí svojí příjemnou atmosférou a příznivými cenami vstupného. A navíc, nemusíte se zde obávat dlouhých front a toho, že se na koupališti nebudete mít kde „usadit“. Čeká zde na vás plavecký bazén s dráhou, dětské brouzdaliště, tobogan, skluzavky, masážní lavice, trysky a lůžka, chrliče, vodní clona a hřiště na volejbal.


Vesnická památková rezervace

 • Sklep_v_Petrov__Plch.jpg
 • maxresdefault.jpg
 • 4adb88b6-601b-4b2a-ba44-d65ca0e9e051.png

  Vinné sklepy Plže

 

 Plže Petrov, 696 65 Petrov

 

  30 km, 35 min 

 

Leží asi 4 km jihovýchodně od Strážnice a 14 km od Hodonína. Areál původních vinných sklepů se nachází na okraji obce Petrov.

 

Ojedinělý soubor původních vinných sklepů z 18. a 19. století, který byl v roce 1983 vyhlášen památkovou rezervací lidové architektury, a je tak nejstarší vesnickou památkovou rezervací u nás. Malebné sklepy s barokně zdobenými průčelími v nezaměnitelné modro-bílé kombinaci objevíte v horní části vinohradnického areálu.

V Plžích je okolo 80 vinných sklepů budovaných od 15. století samotnými vinaři. Sklepy sloužily jak ke zpracování a uchovávání vína, tak ve válečných časech i jako úkryt zdejších obyvatel. Vinné sklepy vytvářejí ulicovou zástavbu se dvěma náměstíčky. Areál je hojně navštěvován turisty a po celý rok je přístupný veřejnosti. Během léta bývá ihned při vstupu do areálu otevřena vinotéka, kde mohou návštěvníci ochutnat vína z místní produkce.


Cykloturistika

 • JB3dafc3_profimedia_0006672236.jpg
 • MG_0094.jpg
 • full_26d369_Bunc-prazdniny-2010-..060.jpg

  Cyklostezky


 Kyjov - Kostelec - Moravany -

Kameňák - Moravanské louky - Vřesovice - Kostelec - Kyjov 


  21 km


Přírodní krásy Chřibů

Vydejte se na výlet do tajemných a mýtických Chřibů se zachovalými bukovými lesy, nádhernými vyhlídkami a pozoruhodnými skalními útvary. Trasa je dobře sjízdná pouze za suchého počasí a je navržena pro zdatnější a zkušenější cyklisty, kteří si díky pestrosti cesty a krajiny přijdou na své. Těšit se můžete na táhlá stoupání plná náročných technických úseků, úzké cestičky mezi stromy a parádní sjezdy, které si s odpruženým kolem skutečně užijete.


 Kyjov - Kelčany - Žádovice - Hýsly - Moravany - Kameňák - Čeložnice - Kyjov 


  32 km


Krátký okruh mezi vinohrady

Vydejte se na krátký okruh obklopený malebnou krajinou, vykreslenou pestrými barvami polí a luk, stejně jako četnými vinohrady v podhůří Chřibů. Trasa je vhodná pro všechny cyklisty, kteří ocení za sucha dobře sjízdný terén a nezaleknou se občasných mírných stoupání a sjezdů.